Registrirajte se besplatno i postanite MANAGER...

Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  LoginLogin  

Share | 

4-3-1-2 zeko pije mlijeko-Dobra taktika

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Admin
Admin

Broj postova : 43

PostajNaslov: 4-3-1-2 zeko pije mlijeko-Dobra taktika   ned svi 04, 2008 1:36 am

OVO NIJE MOJA TAKTIKA , NEGO MOG PRIJATELJA.
ISPROBAO SAM JE I VALJA- Wink Wink Wink

Formacija:
4-3-1-2

Ovo je prije svega napadačka taktika za velike klubove. Mentalitet je napadački, igra se kratkim dodavanjima. Vrši se takodžer i odredjeni pritisak na protivnika. Nema prevelikog zadržavanja lopte stalno se napada. Igra se široki da bi što više razvukli protivničku odbranu.

GK
Golman ko golman, ništa posebno.

DC
E stoperi, jedna od najvažnijih karika ove taktike. Naravno kod njih nema poigravaja sa loptom, odmah dodaju, čuvaju svoj dio terena i nema ispadanja.

DRL
Bekovi, ovdje koristim nešta ofanzivnije bekove, oni često probiju po svojoj strani pa i organizuju neki opasniji napad, naravno za ovaj posao vam trebaju vrhunski bekovi (Alves, A. Cole). Takodžer zavisno od vašeg TI-a tako se kreče i njihov closing down. To sam uradio zbog lakšeg štimanja taktike jer kada hočete veči presing oni sigurno je da če veoma pomoči u tome.

MC
Vaš razbijač na sredini terena, mnogi če se zapitati što ga nisam jednostavno stavio na DM, ali testirao sam i to i nije imalo uspijeha, dobijao je mnogo niže ocjene i sredina terena je bila nekako previše prazna. Njegov zadatak je da spriječi protivničke napade u samom korijenu.

MRL
Krila jedan od ključnih elemenata ove taktike jer če pola vaših napada iči preko njih. Ali veoma korisna kada se branite jer se oni ravnaju preko TI-a, tako kada se povučete i oni se povlače, kada pravite presing i oni ga prave.

AMC
Evo ga mozak igre vaš playmaker, odlučio sam da se i njegova sloboda i menatlitet ravnaju preko TI-a jer kada se branite da se i on vrati na sredinu terena i da ne srlja previše.

FC - desni
Ovo je brzi napadač na ovoj poziciji sam koristio Aguera i Owena najviše. Ovaj napadač često asistira, ali zna rješiti utakmicu jednim svojim driblingom.

FC - lijevi
Target, vaš robusni napadač, vaš Drogba, RVN. Zadatak ovog napadača je da nemilosrdno zabija golove, od njega nečete vidjeti nekakve spektakularne prodore, iako se i oni dešavaju ali rjetko. On ostaje u napadu i čeka loptu, zna je zadržati i tako organizovati opasnu kontru.

Uspjesi ove taktike:
Največi uspijeh je 12 pobjeda u nizu sa Chelseaom. Onda negdje 10-tak sa Realom. Uglavom sa ovom taktikom prosjek golova po utakmicama je preko 2, a primljenih ispod 0,5 (bar meni ).

Savjeti neki:
Največi savjet je KORISTITE JE SAMO SA NAJAČIM TIMOVIMA, ja sam je koristio sa Realom, Interom i Chelseaom, kao i u nekliko tekmi sa Manchesterom. Možete je vi koristiti i sa timovima koji su izuzetno jaki u svojim ligama kao npr. Dinamo, Ajax, Crvena, Partizan, Wisla itd.
Znači timovima koji ciljaju na titulu jer če Vam ova taktika i donijeti titulu.

BY: 3D1N
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://fmdalmacija.3forum.biz

4-3-1-2 zeko pije mlijeko-Dobra taktika
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.